reede, detsember 30, 2011

Lühinägelikkus noores eas

Kui laps prille ei kanna, jätab see ilmselt jälje kogu eluks. Ei kujune oskust inimeste nägusid ära tunda ja meelde jätta, asju märgata ja tähele panna, koolis (eriti matemaatikatunnis, kus iga astendaja, indeks, täht on väga olulised) õpitav peab omandatud saama natukene teistmoodi jne. Ühesõnaga, piiratud nägemine piirab maailma nägemist. 

Aga võibolla jätab poolpimedana kasvamine fantaasiatele rohkem ruumi? :-)

neljapäev, detsember 29, 2011

Elul on mitu osa

Elul on mitu osa:
1) pärisosa;
2) internetiosa.


Viimane jaguneb kaheks: 

2.1) see osa, mida ise netti üles paneme
2.2) see osa, mida keegi teine on üles pannud. 

Osaga 2.1 tutvumist ei tohiks keegi pahaks panna.

Nõustumine on stagnatsioon

Nõusolemine ja ainult jaatamine ei vii kuhugi, ei loo midagi uut.

Vastuvaidlemine loob arutelu, dispuudi.

kolmapäev, detsember 28, 2011

Enamus ja vähemused

Ühte keskkonda kirjutatud jutuke:


Ma ei soovi sellist demokraatiat, kus enamus otsustab, kes tohib mida arvata ja kes tohib end väljendada. Ilmselt on ühiskondi, kus demokraatlikult võidakse otsustada, et mõne vähemusgrupi võiks igaks juhuks ära tappa, saaks rohkem ruumi ja nad on ju erinevad, st imelikud. Ja viin võiks tasuta olla, ning kõrgkultuuri ei tohiks riiklikult rahastada jne. Muide, demokraatias tekib ikka ja jälle jõude, mis sedasama demokraatiat hävitada tahavad. Eredaim näide on ilmselt Hitler ja Saksamaa. 

Ehk siis, tahan öelda, et demokraatia, see on mõtteviis, eluviis, oskus kuulata, oskus tolereerida, mõtestatud heatahtlikkus. Kui enamus otsustab ära, et samasooiharaid ei tohi olemas olla, siis see pole demokraatia. Nagu ka see, kui enamus otustab, et vähemus hoidku suu kinni. Siinkirjutajat ei häiri need paraadid, pealegi, ilmselt on enamus omasooiharaid nukrad, et taoliselt ja ektravagantselt too vähemusgrupp ühiskonnale sõnumit soovib edastada, et nende õigusi riivatakse, kasvõi nt abielu mõistega. Jah, mulle tundub, et eestlane on aegajalt üpris sallimatu, kahjuks.

Söömapüha

Kuupäeval x tehakse 3 korda rohkem süüa kui jõutakse ära süüa, siis süüakse see ikkagi ära, venitatakse magu välja (nagu Venemaalt kütust toova Passati bensiinipaak suruõhuga) ja siis on paha olla - seda nimetatakse tänapäeval jõuludeks.

Vanal ajal, mil näljas elati, tähistati talvist pööripäeva, tol ajal oli see ühtlasi ka aastavahetus, lihtsalt kõhu täis söömisega.

Patriotism ja märgipaigaldajad

Patriotismi definitsioon: isamaa‑armastus, ühtekuuluvustunne, ustavus oma riigile. EKSS.

Sõites Tallinnast välja idasuunal, tabab ilmselt igaüks end liikluskorraldaja vaimsele tervisele mõtlemast - sinna on koormatäis 30 ja 50 märke maha kallatud ja need siis viimseni siia-sinna üles pandud. Kui keegi mõistlikust sõidukiirusest lähtuv inimene seal 90-ga sõidab ja trahvi saab, st pole nõus rumalusele alluma, siis see murendab patriotismi.

Liiklusmärkidega on meil lood ikka üsna nukrad.

laupäev, detsember 24, 2011

TV-reklaamid on üheks ülekaalu põhjuseks

Jubereklaamid kommertsTV-s peletavad inimese teleka eest ära, elamise kaugemaisse nurka, vahel on seal aga köök. 

Külmkapil võiks olla aeglukk.

kolmapäev, detsember 21, 2011

Igavus teeb lolliks

Näide: peatades auto maantee ääres väikesel teeotsal, algab kohalikel erioperatsioon - fikseerida tuleb peatunud auto esi- JA taganumber, autost tuleb lähedalt mööda kõndida. Peale auto lahkumist pildistatakse kindlasti auto jälgi lumel, raudselt hakatakse peatunud autole hiljem järgi kihutama :-) Nalja kui palju.

Selle peale põnevuse otsijad ilmselt ei tule, et peatunud autos võib olla väike laps, kellele ema rinda annab ja mähkmeid vahetab.

esmaspäev, detsember 19, 2011

Kas tehnokraat oskab olla väärikas?

Fjuk räägib Veidemanni ja Helmega tehnokraatidest ja humanitaaridest, aga jah, mul tekkis küsimus, kas tehnokraat oskab olla väärikas ja vaimukas?

Põhja-Korea pisarad

Põhja-Korea ja kogu maailma TV-kanalid näitasid täna teleklippe nutvatest ja hüsteeritsevatest inimestest. No et neil see türann seal otsad andis. Kino missugune!

Aga huvitav oleks siiski teada, kui teater see ikkagi on? Kui paljud ka tegelikult maailma hullumeelseimat riigijuhti leinavad ja kui paljud on kaamera ette komejanti tegema kamandatud? Sisepoliitiliselt saan ma sellest absurdsest tsirkusest natukene aru, kuid välispoliitiliselt tuleb see ilmselt vaid kahjuks... a, õige, neil pole ju välispoliitikat.

(Orwelli "1984" on muide netist eestikeelsena ja tasuta leitav)

Väga keeruline on kinkida seda, millest ise mitte midagi aru ei saa

No näiteks kõik need möksid kosmeetikapoodides.

Kohutav.

Võrdluseks naistele: minge valige oma mehele midagi keermelatipoest. Või keermestajatepoest. Treiterapoest. Või minge ja ostke poest mõni turbo.

pühapäev, detsember 18, 2011

Unistused ei sure

Unistuste suurimaks vaenlaseks on ilmselt mõistus ja aeg, kuid ometi, unistused ei sure, vaid transformeeruvad.

"Meid juhitakse kusagilt"

Jah, vanasti juhtisid meid lood ja muinasjutud, siis juhiti meid lugude ja muinasjuttudega, ja nüüd on eelnevatele lisandunud reklaamiagentuurid. 

laupäev, detsember 17, 2011

Selver peletab kliente

...kui nad just nüüd pühade eel, mil poes palju rahvast käib, kõik lettide vahekäigud kola täis tassivad. Mis tähendab et ostukäruga, lapsevankriga, ratastooliga, ega tegelikult ka ostukorviga pole võimalik poes liikuda.


Pole olemas alaväärset teadmist

Ja veel vähem pole (reaal)teaduslik teadmine labane.

(see sõnum on mõeldud kaunishingedele, kelledele reaalsus tühise ja labasena näib)

kolmapäev, detsember 14, 2011

Erinevad otsingud

Erinevad otsingud annavad erinevaid tulemusi. Loogiline ka. Aga laiemalt rääkides, googeldamise tulemuste põhjal võib väita, et on asjalikumaid ja vähemasjalikumaid teemasid. Tõsisemaid ja vähemtõsisemaid asju. Arukamaid ja vähemarukamaid netti kirjutajaid. Näide: soovisin teada, kas ja kuidas saaks iPad'i 3G-sse lukustada (see GSM-i ja UMTS-i vahel pendeldamine käib närvidele), teemat googeldades on tulemuseks aga suur hulk plära. Googeldades seevastu nt auto või arvuti mõne sõlme remonti, on tulemuseks üldjuhul asjalik ja kasutatav info.

Sõjaväelised kasvatusmeetodid

Sõjaväelised kasvatus- ja õpetusmeetodid on mingisugusegi intellektuaalse küpsuse saavutanud inimeste puhul viljatud.

Jõmpsikatega on jah, teine lugu.

esmaspäev, detsember 12, 2011

See, kel ei juhtu

See, kel ei juhtu, ei pruugi parem olla sellest, kel juhtub.

On vaja kedagi, kel läheb halvemini

Ju sellest tulenebki kommertsmeedia nägu.

pühapäev, detsember 11, 2011

Õnnest

Õnn ja mõtlemine on omavahel seotud, pöördvõrdeliselt. Õnn on see, kui ei pea mõtlema. Ja kui väga palju mõelda, siis ei saa õnnelik olla.

Mulle tundub. Vist.

laupäev, detsember 10, 2011

Arvuti teeb pahuraks

Sest arvuti ja internet on nii suured, et kogu aeg jääb midagi tegemata ja nägemata. Ja kui siis päriselu arvutielule sisse sõidab, sest päriselu on ju olulisem ja tihtilugu pakilisem, siis... midagi jääb seal arvutielus pooleli. Ja see võib pahuraks teha.

Lahendus: hoida arvutist eemale.

reede, detsember 09, 2011

Eestimaine toit

Eile õhtul mööda vabariiki kodumaist tomatit ja sibulat taga ajades tabasin end hetkeks murdumas - no kui kohalikud toidutootjad ei saa oma toodangu müügiga hakkama, st ei suuda kaubandusest läbi murda, ega siis ei olegi midagi teha, tulebki hakata tont-teab-kust kohaleveetud sibulaid ja tomateid sööma.

Eilsed Maroko tomatid ja Poola sibulad tuli osta ühest teisest, mitte sellest jubekaubandusketist, kus kõik kurat-teab-kust kohale on veetud ("värske" sealiha Hispaaniast, hakkliha Poolast, võileivad Lätist jne)

esmaspäev, detsember 05, 2011

Rumalus on lihtsam

Rumalus on ettearvatavam kui tarkus. Sest rumalus on lihtsam, kuigi võib olla piiritu.

Inimlikkus tähendab nõrkusi?

Ka kõige taibukamad on vahel ja mõnes küsimuses ettearvamatult mittetaibukad.

Aga see ongi vist inimlikkus. 

pühapäev, detsember 04, 2011

Kui keegi ei ole laisk

Inimene on loomult laisk. Kui see nii ei ole, on põhjust muret tunda. Vähemalt on see mõnevõrra kummaline ja ootamatu.

laupäev, detsember 03, 2011

Vanarahvatarkused

Vanarahvatarkused on huvitavad, toovad toonaseid mõttekäike muutumatutena tänapäeva.

Kuid ärgem unustagem,, et üsna sageli on need valed.

kolmapäev, november 30, 2011

Audi veovõlli välimise otsa vahetus

Teadupärast pole see kuigi keeruline, küsimusi võib tekitada vaid veovõlli otsast nn "CV joint"'i kätte saamine, siinses õpetuses ka mainitakse, et mõned saavad originaalpoldiga (tollel lehel kasutati tõmmitsat). Ja saabki, liigend tuleb aga väikese nurga alla seada, nii paarkümmend kraadi või nii, et polt veovõlli otsale toetuks, mitte end otsast õõnsa veovõlli sisse ei krutiks. Mõistlik oleks poldiga kerge pinge alla keerata ja siis haamriga kergelt koputada.

Uut tagasi lüües oleks kavalt väikese kruvikeerajaga traatklambrikest väheke kaastööle sundida - kõva kolkimine pole ilmselt käigukastile hea.

esmaspäev, november 28, 2011

Allumis- ja võimuiha

Mulle tundub, et võimuiha kasvab välja allumisihast, ju on tegu sama väärastuse erinevate tahkudega.

(Nietzsche muidugi nii ei arvaks.)

pühapäev, november 27, 2011

Hämmastumine

Vähemtargad hämmastuvad rohkem kui rohkemtargad.

laupäev, november 26, 2011

Uutest ringteedest

Eestis ehitatakse iga päev tõenäoliselt 100 ringteed juurde. Tore on, mõnes kohas on ringristmik mõistlik - avarii puhul põrkuvad autod alati väikesel kiirusel ja nurkapidi kokku.

Aga, häda on selles, et iga eestimaalase kohta tuleb meil ilmselt juba 10 ringteed, ja eriti pahasti on see, et ringteed tehakse kohutavalt kitsad. Kui ringristmikul on üks sõidurida, siis keeravad haagistega veoautod äärekivid ja muru pahupidi, kui on kaks rida, siis on veokid sunnitud üle kahe rea keerama. Linnadelähedastel ümbersõitudel, kuhu neid ringteid viimasel ajal ehitatakse, aga just veoautod liiguvadki - Rakvere, Rapla, Jüri, Maardu jne jne. Taolised ringikesed on toredad õppematerjalid lastele, aga sobimatud aastaringsele pärisliiklusele. Oh jah.

kolmapäev, november 23, 2011

Auto aknapesuvedelikud

Osad neist "põhjustavad sissehingamisel tõsiseid pöördumatuid tervisekahjustusi". Nii on kanistritel kirjas.

Kuid aknapesuvett me ju sisse hingamegi! Vaid mõnede uuemate autode ventilatsioonisüsteemid lähevad aknapesu ajaks automaatselt siseringlusele. Natukeseks ajaks. Üldjuhul puhub ventilatsioon aga osa aknapesuvedelikust aurustununa salongi, sissehingamiseks.

Ehk siis, kus on igasuguste ametite silmad? Taolist kraami ei tohiks taoliseks kasutamiseks müüa.

Õnneks on poes ka teistsuguseid aknapesuvedelikke.

Mõned otsused

...lähenevad kiiremini kui 1 päev päevas.

Kirjaoskamatus Eestis

Me olevat kirjaoskaja rahvas. Lugedes aga tudengite, ajakirjanike, tavaliste täiskasvanute tekste, söandaksin vastupidist väita - pooled eestlased on düsgraafikud! Ja mis eriti kurb, kui me ei oska kirjutada, ei oska me ilmselt ka lugeda.

(See, et ka siinsel lehel pole kirjaoskamatust varjata õnnestunud, on vaid tunnistuseks, et olukord on kohutav.)

teisipäev, november 22, 2011

Vaadates pimedaid aknaid

Linnas on iga inimese kohta mitu maja - ööseks, päevaks, õhtuks veel mitu tükki - milline raiskamine! Ehk siis, ühe linna sisse tuleb seega mitu linna ehitada.

esmaspäev, november 14, 2011

Sartre: inimene on oma tegude kogusumma

Kuna inimene vastutab kõige eest, mida ta teeb, siis järelikult on ta vaba.

Mulle need eksistentsialistid meeldivad.

Firefoxi ja IE-ga on midagi juhtunud

Imelik asi, ühtäkki ei kuva Firefox enam Gmailis mailide sisu. Ja teine kummaline asi, Internet Exploreri otsiaknas, seal paremal üleval, ei saa enam Googlet otsimootoriks valida, on mingi Bing ja siis muud valikud. Tahan Gmaili ja ma ei taha seda Bingi!

Jah, nüüd peaks neid hädasid googeldama, mõistlik ju oleks, kindlasti on lahendus olemas, kuid samas, vaat seekord ei googelda. Kui asjad on poolikult tehtud, siis tuleb teisi ja paremaid võimalusi otsida. Ja ilmselt tuleks iga asjaga nii käituda, mitte harjumuspärastest kehvadest asjadest kinni hoida, vaid need kõrvale heita ja uusi proovida. Antud juhul siis mõnd kolmandat brauserit katsetada.


(Firefoxi Ad Block-st on kõige rohkem kahju, aga mõnda aega elab üle, vilkreklaamlehtedele nagunii kuigi palju ju asja pole)

laupäev, november 12, 2011

Lotopiletite kontrollimine on ülearu keeruline

Uus teadmine: kui juhtub, et kodus on mõni lotopilet, siis pole mõtet seda Eesti Loto kodulehel kontrollima hakata - see on keerulisem, tüütum ja aeganõudvam, kui kuhugi putkasse minna ja lasta see ära kontrollida (mis võib saada üheks põhjuseks lotondusega mitte mässata).

See poleks nii, kui kodulehel oleks võimalik sisestada lotopileti nr ja tulemus saada mõne sekundi jooksul.


Või on selline võimalus siiski Eesti Loto kodukal kusagil olemas?

Jaak Kikas koosinusevabast elust

Tasahilju kujuneva veendumusega, et maailm on hulluks minemas, on kergendav taolisi kirjutisi lugeda:
Uskuda või teada?, Jaak Kikas, Sirp.

pühapäev, november 06, 2011

Inimesi on kahte sorti

Ühtede jaoks on kommertstelekanalite ülikergmeelelahutussaadetesse pürgimine aktsepteeritav. Teiste jaoks on see tülgastav.

neljapäev, november 03, 2011

Nähtamatu käsi on kaotanud nähtamatu pea

See tänapäevane kaubandusloogika on end üle võlli keeranud. Nad käivad nüüd Lätis võileibu tegemas! Esmalt poevad maa alla metalli tooma, et siis veoautosid toota ja nendega Hispaaniasse sealiha järele kimada! Või Poola, hakkliha otsima. Miks kuradi pärast? Võileibu, hakk- ja sealiha saaks ka siitsamast, sööjast mõne versta kauguselt.

…ükspäev sattusin jälle ühte imelikku poodi, kus müüdi Hispaanias kasvanud ja tapetud seafileed, Poolas kasvanud-tapetud-toodetud hakkliha ja Lätis valmistatud võileibu. Ehk siis selleks, et ma söönuks saaks, tuli enne Hispaanias, Poolas ja Lätis ära käia. Kes teab, kust ilmaotsas piim, köögiviljad ja kõik muu kraam veel pärit on? Sellepärast ongi maanteed veokaid täis, et käib üks absurdne ringikimamine ja ajuvaba kaupade sinna-tänna edasi-tagasi vedamine.

Netis võiks olla mingi leht, mis arvutaks „ostukorvi kilometraaži“, nt selle imeliku poe ostukorv oleks ilmselt miljon kilomeetrit.


Nähtamatu käsi on ilmselt pea kaotanud. Ega siin muu ei aita, kui leida oma talunik.

esmaspäev, oktoober 31, 2011

Mida tühisem asi inimest kurvastab, seda õnnelikum ta on

Õnneliku inimese võib ära tunda selle järgi, mis teda kurvastab: mida tühisem see on, seda õnnelikum on inimene. Schopenhauer.

pühapäev, oktoober 30, 2011

Kui Apple toodaks autosid

Siis ilmselt tankida saaks vaid esinduses, lisaks sõidaks auto vaid Apple kütusega (akud ei käi küljest, spets laadijad). Tõenäoliselt saaks ka kojamehi ja kõike muud vaid esinduses vahetada. Ka põrandamatid ja lõhnakuusk peaksid kindlasti Apple toodang olema – muu ei sobi või oleks nende kasutamine keelatud. Nagu on välistatud ka suusabokside ja haagiste jms lisade vedamine. Ilmselt ei avaneks kaasreisijatele auto uksed, kui nad ei ole registreerinud end auto tootja juures ja ei ole saanud luba autosse istuda (paralleel tarkvaraga). Kindlasti ei oleks raadiol nuppe, autotootja teab ju paremini, millist raadiokanalit ja kui valjusti autosviibijad kuulata tahavad (iPadi desktop ja osad sealsed kustutamatud/liigutamatud ikoonid).

Aga sel autol oleksid ilusad poritiivad. :-) Ja lihtsuse huvides 3 ratast, rool, üks edasikäik ja üks pedaal, kõik muu on targemate poolt tehases eelseadistatud ja muid nuppe polegi vaja.

Aga sõidab ju! :-) Ja kindlasti mõnel juhul sellest täiesti piisabki. Ja on otstarbekamgi, kui päris autod. Mõnel juhul.


…ainult et sellise auto headusest pole mõtet minna rääkima transpordifirmadele, võidusõitjatele, ega ka neile kes ka maanteel või maastikul sõidavad.

Loodusseaduste täitmist ei pea keegi valvama

Küll on tore, et loodusseadustega ei saa sohki teha, kehtivad ka nurga taga ja siis, kui keegi ei näe.

laupäev, oktoober 29, 2011

Kodulehed on õigekirjavigu täis

Mul oleks kohutavalt piinlik, kui mu firma koduleht kubiseks õigekirjavigadest.

(netist autole rehve ja keemilist puhastust otsimas)

neljapäev, oktoober 27, 2011

VIN- vs isikukood

See esimene on märksa asjalikum - VIN-ga saab autole täpselt õige jupi, kõik sobib, kõik on paras, sellega on kõik vajalik öeldud.

Isikukoodi järgi aga kellelegi nt saapaid kinkimiseks ikka ei osta. Isegi parfüümi mitte.

kolmapäev, oktoober 26, 2011

Autosid on kahte sorti

Ehk siis, õunapuu alla parkides on erinevatel autodel erinevad riskid:
1) kui õun kukub katustele, läheb see mõlki (nt FR-V);
2) auto katuselt õunu korjates võib kummiku mustri vahele jäänud kivike katust kriimustada.

(fraas jäi kusagilt foorumist silma)

teisipäev, oktoober 25, 2011

esmaspäev, oktoober 24, 2011

Mahlapakid käivad segapakendi konteinerisse

Prõõkasin hiljuti, et pakendite kogumine on Tallinnas keeruline. Jälle kirjutasin ja küsisin.

Nii, mahlapakid käivad segapakendi konteinerisse. Ükskõik mis seal tünni peal siis kirjas ka pole.


Viimati, kui mõnikümmned mahlapakki "Klaas- ja plastjäätmed" tünni surusime, panime seega täkkesse.

Kokkuvõte. Kui me soovime, et jäätmeid sorteeritaks, peaks see olema võimalikult lihtne ja selge. Tünnil olgu arusaadavalt kirjas, mida sinna panna võib. Et käegalööjaid võimalikult vähe oleks.

Selveri mahl

Poekettidel on rumal komme toiduaineid ja muid kaupu poeketi enda nimega sildistada. Ja sealjuures tegelikku tootjat varjata. Taipamata, et osad tarbijad ei osta tundmatu päritoluga toitu.

Varem siis samal teemal: http://urmase.blogspot.com/2010/04/selveri-piim-ja-uldse-toidu-paritolu-ja.html ehk siis toona selgus, et Selveri piim on Valio piim. Seda kas ka toorpiim Eestist pärit on, seda muidugi ei tea.

Seekord ei andnud rahu Selveri mahl. Kirjutasin ja küsisin, vastati, et Selveri mahl on A. Le Coqi mahl, st Aura mahl. Väga tore. Miks ei võiks seda aga pakile kirja panna?


Hiljuti käisin segastel asjaoludel üle hulga aja ühes teises poes, isegi konservid olid poenimelised!


Raadiojaam on toimetajate nägu

Kui intervjueeritav räägib, et põldu saab ja peab väetama mõtteenergiaga(???) mitte väetisega, misjärel saagikus tõuseb 10 korda jne jne ja et tegelikult peaks põllule vedama kivitolmu... siis raadiosaate toimetaja võiks sellised kohad minu arvates välja lõigata. Või siis üldse intervjueerimise katkestama - umbluu võiks tõsises raadios olemata olla.

Kui pole just 1. aprill.

pühapäev, oktoober 23, 2011

Jonni ei ole lihtne eneses üles leida

Ja ega sellega võitlemine lihtsam ole.

Internet võiks pühapäeviti suletud olla

Saaks arvutist puhkepäevi. :-)

Oleks lihtsam raamatut lugeda ja aega muudmoodi veeta.

laupäev, oktoober 22, 2011

Hirm ja pahameel vajavad kehastust

Hädasti on vaja leida vaenlane ja süüdlane. Et oleks "omad" ja "nemad".

reede, oktoober 21, 2011

Windows 7 ja WIFI

Windows 7 on kahtlemata asjalik operatsioonisüsteem, sobilik nii meilisaatjale-netis surfajale kui ka tõsisemale bitiväänajale-seadmete juhtijale.

Aga, üks nõrgemaid kohti Win 7-l näikse olema WIFI-majandus - liikudes erinevate võrkude levialas on ühendumisega tihtilugu jamad. Vähemalt Delli ja Samsungi läpakatega.

Kalli jope tõmblukk

Jah, see läheb varem või hiljem katki, pigem varem. Üheks põhjuseks on kindlasti see kõige odavam ja kehvem (panniplekist kelguga) lukk, mida jope külge on raatsitud õmmelda. Kuid olulist rolli mängivad ka vale kangas ja õmbluste valed asukohad luku läheduses - riie jääb kelgu vahele ja venitab kelgu välja.

Siit tarkus - mõistlikum on kalli sodi asemel odavat sodi (jopesid ja muid riideid) osta. :-)

neljapäev, oktoober 20, 2011

Poisid ja haridussüsteem

Eestis langeb hulk poisse koolidest välja, misjärel nad puuduliku hariduse tõttu maailma ripakile jäävad.

Vahel on aga nii, et kutsekoolist langevad välja poisid, kes ei jõua edasi nt ajaloos või kirjanduses, kuid on geniaalsed mõnes teises valdkonnas.

Kahju.

kolmapäev, oktoober 19, 2011

Tervisesporti saab teha kahte moodi

Tervisesporti saab teha kahte moodi:
1) talupojastiilis (tavalistes dressides, spetsiaalsete vahenditeta)
2) nii nagu tänapäeval ette nähtud (udupeenetes spetsriietes ja supervahenditega).

Sama kehtib ka matkale mineku osas.

"Sealiha pole kanalihast kehvem"

Infot sealihapelguritele: "Toitumisteadlane: sealiha pole kanalihast kehvem"

Kommentaarid on "huvitavad". Link


Üks vanaduse definitsioonidest

- kui uni läheb pidevalt ära kell 5, kuigi magama saab mindud kell 11.

Vanad inimesed surevatki osalt magamatusest. Saab näha.

teisipäev, oktoober 18, 2011

Miks ei tohi lennukis elektroonilis seadmeid kasutada?

Maailmas on mitu asja, millest ma aru ei saa. Üheks selliseks on keeld lennukites elektroonilisi seadmeid kasutada. Hea küll, madalalt lennates segavad mobiilid oma veidra asukoha tõttu maapealset mobiilsidet (telefon näeb korraga tugijaamu, mida ta näha ei tohiks – sageduste jagamisega/valikuga tekib segadus). Aga muud seadmed?

Kui kellelgi on mingisugustki aimu, kas sel totaalsel keelul mingisugunegi loogiline põhjendus on, andke palun teada. (Olmeelektroonika segava mõju lennuki navigatsiooniseadmetele võime vist üksmeelselt ulme valdkonda liigitada.)

esmaspäev, oktoober 17, 2011

Võrriga ja mopeediga ehk kahetaktilisega pole arukas mootoriga pidurdada

Eriti mäest alla sõites. Sest kui gaasi ei anna, ei kulu bensiini. Kui bensiini ei kulu, ei kulu ka bensiinisse segatud õli. Kui ei kulu õli, ei saa väntvõll ja kolb/hülss määritud.

iPad-il on uus tarkavara väljas

iPad-il on uus tarkvara väljas. Nipet-näpet on ka uut. Kuid ettevaatust, võib juhtuda, et kõik apps-d ja notes-d võivad uuendamise käigus kaduma minna!

Eriti kahju on muidugi viimastest.


(Taoline tarkvara pisiuuendamine selle vidina olemust muidugimõista ei muuda)

pühapäev, oktoober 16, 2011

Mobiilioperaatorite klientide arv

Ostsin ehituspoest mingit suvalist kraami ja kaasa anti kõnekaardi stardikomplekt. Veider. 

Ja kui need jagatud kõnekaardid nüüd kasvõi korraks telefonidesse surutakse, suureneks selle operaatori klientide arv. :-) Ja mida siis reklaamitakse, et näe kui palju meil kliente on. (nagu see mingi näitaja peaks olema :-), nagu peaksin lambana jooksma sinna, kus rohkem lambaid ees on.)

(Siinkohal meenub äsjane uudis, milline operaator kui palju kliente võitnud ja kaotanud on.)

Landcruiser

Kõik planeedi Landcruiserid on koondunud Eestisse - Kesk-Euroopas näeb kahe nädala jooksul ühte sellist kolakat. Meil 10 tk tunnis.

laupäev, oktoober 15, 2011

Jäätmete sorteerimisest

Mulle tundub, et Eestis on jäätmete sorteerimise õhin mõnevõrra vaibunud. Üheks põhjuseks on ehk pakendite kogumise konteinerite vähenemine või nende asukoha muutmine.

Nt täna marssisime mööda linna ringi, käes suur kotitäis tühjasid mahlapakke. Lõpuks surusime need kuhugi, ja ma ei saanudki aru, kas õigesse kohta või mitte. Ehk siis, nt minu jaoks võiks see pakendite kogumine rohkem puust ja punaselt ette tehtud olla. Ja alustada võiks sellest, et konteinerid oleksid üle linna ühesugused, igas punktis võiks saada ära anda igat liiki pakendeid. Mitte et plasttaara läheb ühte linna otsa ja mahlapakk teise.

http://www.tallinn.ee/est/taara - siin võidaks paremini lahti seletada, mis asi kuhu käib.

teisipäev, oktoober 11, 2011

Ilm meie elus

Ilm mängib meie elus suuremat rolli, kui me igapäevaselt arvame.

pühapäev, oktoober 09, 2011

reede, oktoober 07, 2011

Lahedaid asju on kahte sorti

1) asjad mis on lahedad (funktsionaalsed, töökindlad, mugavad jne);
2) asjad, mida nimetatakse (reklaamitakse) lahedateks.

Kui kasutaja ei oska neil vahet teha, pole ju vahet, kumba ta ostab. Peaasi et ta rahul on. Lisaks, võibolla saab läbi kokkuostetud asjade teistele omasugustele ka oma kuuluvust näidata.

"Primitiivinimese solidaarsuse valdkond on kitsas"

...ütles A. Schweitzer.

Seega, ebaeetiline, ebamoraalne ja pahatahtlik olemine tähendab arenematust.

neljapäev, oktoober 06, 2011

Jobs

Kahtlemata üks andekas ja osav müügimees on surnud. Austusest tehtu vastu saab kõikjalt ohtralt jarelhüüdeid lugeda. Mälestamine ja lein on inimlik, paneb peatuma ja kaduvusele mõtlema.

Kuid, antud juhul kisub juba imalaks, eriti Facebookis, et Apple toodang on puhas kunst jne liialdused. Ei, aga tore, et Apple tõsisemaid tegijaid rohkem pingutama pani. Ja loodetavasti ka edaspidi paneb.

Südamlik olemine nõuab millegipärast julgust

Veider.

Ving ja masendus

Jaapanlased on sajandite jooksul harjunud naeratama (alul hirmust - kuni üle-eelmise sajandi keskpaigani võis ühiskonnas kõrgemal positsioonil olija alama maha lüüa, kui töö lakkas naeratamast), inglastel vastupidi, kõrgemas seltskonnas oldi alati tõsised, olgu nii naljakas kui tahes.

Eestlane on morn, masendunud (vaadakem hommikul bussis või trollis inimeste nägusid) ja vinguv. Millest see tuleb?

Arvutiostjaid on kahte sorti

1) ühed ostavad hinda, st võimalikult viletsa arvuti;
2) teised ostavad arvuti.

Siinkohal võiks märkida, et Apple ostjad on hinnapainest vabamad, võimaldavad tootjal tootele keskenduda (ei ma ei taha väita, et Apple tooted oma hinda väärt oleksid).

kolmapäev, oktoober 05, 2011

Miks lapsed ja naised keeli paremini omandavad?

Nende egod võimaldavad neil rohkem kuulata.

Otsida võib kolme moodi

1) huupi;
2) süsteemselt järjest;
3) mingi muu algoritmi alusel.

Viimasega võib aga ebaõnnestuda ja sellest võib saada esimene.

teisipäev, oktoober 04, 2011

Roigas (foto)


Telefone on kahte sorti

1) meelelahutus- ja tööriistad, mis teevad seda mida kasutaja soovib;
2) meelelahutus- ja tööriistad, mis ajavad mh ka mingit oma asja.

Androidi liigitaks ma nr 2 alla. Nt seda postitust kirjutades püüab Blogger meeleheitlikult teada saada, kus ma asun - kuigi GPS on välja lülitatud, vilgub GPSi ikoon.

Google'i uudishimu on veidi haiglane. Või on haiglane Google'i uudishimu märgata?

Kuidas Lidlist vett osta

Esmalt, kesklinna poolt tulles pole jalakäijana poodi pääsemine lihtne. Tuleb ületada kõrged äärekivid, peenrad ja põõsad, metsarahva järeltulijaid tihnik muidugi õnneks ei heiduta. :-) Poes ilmneb, et ostukorve pole, on vaid kärud, need tulnuks aga õuest kaasa võtta. Nt lapsevankriga ei pääseks õue käru tooma aga muudmoodi kui kassajärjekord ära seista. ...või... kelleltki käru pihta panna? :-)

Süles kraami kassasse vedades ja soovides osta pudel vett, tuleb välja, et peab ostma 6 pudelit. Aga kuhu panna ilma autota need mittesoovitud 5 pudelit? (sellepärast ei pääsegi poodi jala, neid viit pudelit ei jaksaks ju ära tarida, keegi ei tule sinna jala. Ja et see nii imelik pood on, võib poole parkla territooriumist raisata tõkkepuudele ja sinkavonka sisse- ja väljasõidu teekestele, kuhu jala asja pole)

Õnneks on poe parklas ka putka. :-)

pühapäev, oktoober 02, 2011

Mustust on kahte sorti

1) trammi käsipuul;
2) mullas, st looduses.

Viimasega on evolutsioon arvestada osanud. Peenrasse kukkunud lutt on palju puhtam kui trammi põrandale kukkunud lutt.

Inimesed on niisamagi ilusad ja head

Demokritos väitis, et hea olemiseks tuleb vaeva näha. Ilmselt ta siiski eksis.

Pigem on kõik head, seni kuni nad ei võta midagi ette halbolemiseks. Ehk siis, kindlasti tunneme kõik paljusid toredaid inimesi, kes on juba ainuüksi sellepärast toredad ja head, et pole halvad olnud.

Maailm ja mõiste "hea" on viimase 2400 aastaga devalveerunud?

"Ela märkamatult"

...ütles Epikuros.

laupäev, oktoober 01, 2011

Veel üks asi, millest Androidi kasutajad ilmselt puudust tunnevad

See on võimalus mälukaardilt telefoni faile kopeerida. Vana hea Nokiaga sai fotoka mälukaardilt fotod telefoni tõsta ja uue kaarditäie pilte plõksida. Android ei luba aga millegipärast faile telefoni kopeerida (või on sellega mingi nipp?). Muidugi, kui aus olla, siis millegipärast pole uutel edevatel telefonidel ka enam nii palju sisemist mälu kui vanasti nt N-seeria Nokiatel.

Eks tuleb ümber harjuda :-), fotokale rohkem mälukaarte osta või Androidiga fotod otse nt Picasasse kopeerida (kui internetile ligipääs on).

Pesupäev (foto)


neljapäev, september 29, 2011

Kirikukellad

Oleks tore, kui asustatud punktides ei kolistataks asja-eest-teist-taha.

reede, september 23, 2011

Suvi on läbi

Praegust möllu (vihm ja torm) on aknast magusalt valus vaadata.

Põhjamaalane on ikka omajagu imelik.

3G Tallinn - Tartu maanteel

K: Kas videoloenguid saab Tallinn-Tartu maanteel vaadata?
V: Ei, sest 3G levi on liialt lünklik.

Niru värk.

neljapäev, september 22, 2011

Äriplaan programmeerijatele

Luua Mac-le ja iPadile tarkvara, mis on võimalikult sarnane Windowsi tarkvaraga, st oleks uutele Mac-i kasutajatele, ja mitte ainult uutele, harjumuspärane ja windowsilikult loogiline ja lihtne. :-) Tulemuseks oleks kohitsetud Windows? Võibolla, aga asjad saaks enamvähem ja lihtsasti tehtud.

(jah, siinkirjutaja peab aegajalt Apple'i kraamiga purelema)

Kasak religiooniõpetusest

"Ma ei taipa, milleks on eetika õpetamiseks vaja veel ka religiooniõpetust. Kõike seda saab suurepäraselt käsitleda filosoofiatunnis. Julgen koguni öelda, et kui religiooniõpetus on selline, nagu teda propageeritakse, võiks tolle õpetuse rahulikult liita filosoofiaga. Kui aga religiooniõpetust ei anna filosoofiaga koos õpetada, on asi kahtlane ning taolist õpetust ma pigem ei tahaks koolis näha." Enn Kasak Õpetejatelehes: http://www.opleht.ee/Arhiiv/2003/23.05.03/tekstid/dialoog/1.html

laupäev, september 17, 2011

Kui läpakas kipub väga aeglaseks jääma

Kui vana läpakas kipub väga aeglaseks jääma (üle kuumenema), oleks arukas see lahti kiskuda ja aastatega kogunenud tolm välja õngitseda/puhuda.

Tänavate sulgemisest

Torusid ja kaableid tänavate all on vaja aegajalt vahetada, kuid tööde käigus aiakeste ja kruusa- ja killustikuhunnikute paigutamisel tuleks ilmtingimata arvestada tuletõrje- ja kiirabiautode võimaliku liikumise vajadusega. Ja ka prügiautodega. See, kui rahuajal keegi paar kuud oma autoga koju ei pääse, kolida ei saa, külmkappi või suuremat mööblitükki ei saa osta, selle elab veel üle. Aga kui tuli lahti läheb?

Meil näikse olema tavaks tänav paariks kuuks ikka kapitaalselt sulgeda, vedada metallaiakesed ristirästi teele, igaks juhuks kallutada päevadeks või nädalaks keset teed ka mingi hunnik ja siis nukerdada teises tänava otsas. Taipamata, et hunnikuta ja aiakesteta (ok, viimase saavad tuletõrjujad laiali pilduda) oleks kümnetele majadele tagatud päästeteenistuse ja ka prügiveo juurdepääs.

neljapäev, september 15, 2011

Võõra vara lõhkujad ja normaalsed

Inimesi on kahte sorti:
1) ühed hoiavad laenatud autot (või ükskõik mis asju) samamoodi või rohkemgi kui enda autot;
2) teised on võõra varaga hoolimatud-ükskõiksed või tunnevad lammutamisest mõnugi.

Viimastega ei tahaks tegemist teha.

kolmapäev, september 14, 2011

Pealtnägija on odomeetrite kerimise teema üles võtnud

Pealtnägija on odomeetrite kerimise teema üles võtnud. Tore. Sest 2005-l aastal siinkirjutaja ülesvõetud ja ajakirjanduses natukene kajastamist leidnud teema vaibus. Nagu oli arvata.

http://urmase.blogspot.com/2005/10/idee-tom-i.html

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium vastas, et seadustega on kõik OK ja see pole teema, millega tegeleda.

Mõistuse hääl EPL-s: Euroliit on teinud hõõglambist poliitvangi

Mõistuse hääl EPL-s: Euroliit on teinud hõõglambist poliitvangi, Jaan Niitsoo.

Kasutan võimalust viidata varem siin räägitule:

http://urmase.blogspot.com/2009/01/saastulampide-mottekusestmottetusest-st.html

http://urmase.blogspot.com/2007/10/sstulambi-mttekusest.html

http://urmase.blogspot.com/2009/10/kiire-mottekaik-kutmisest-ja.html

ehk http://urmase.blogspot.com/search?q=h%C3%B5%C3%B5glamp

teisipäev, september 13, 2011

Külade sulgemisest

Külade sulgemise olulisemateks otsusteks on:
1) sulgeda pood;
2) lõpetada bussiühendus.

Mõlema otsuse taga on raha - mittetasuvad külad saavad suletud/likvideeritud.

esmaspäev, september 12, 2011

Inimesi on kahte sorti

Ühed saavad ise endaga hakkama, alates õpinguteks raha teenimisest . Teised ei saa.

Esimestega pole muret.

Ilastajatele ja urineerijatele

Mahailastajad ja põietühjendajad võiksid oma ilguse sihtida sellistesse kohtadesse kuhu vihm sadama pääseb.

laupäev, september 10, 2011

Reklaam - strateegia rahakoti ründamiseks

Reklaam - strateegia rahakoti ründamiseks.

Seega, tuleb valvas olla ja rünnakutele otsustavalt vastu seista - eirata kraami, millest lahtisaamiseks erinevatesse meedikanalitesse reklaammüra paisatakse.


:-) jah, ka nii võib maailma näha.

Pääs koju (foto)




reede, september 09, 2011

10 Symbiani eelist võrreldes Androidiga

10 asja, millest Symbianilt Androidile üle minnes puudust tunnen:
1) heliseva või äratava telefoni vaigistamine ümberpööramisega;
2) profiilimajandus (ja helistajagrupid);
3) SMS-ide-majandus;
4) Nokia kaart ja navigeerimine (tasuta ja toimiv);
5) kiire ja tõrgeteta töö auto BT käed-vabad-süsteemiga;
6) telefoni stabiilsus (Symbian on aeglane, aga hangumisi ja kokkujooksmisi esines ikka tunduvalt harvem);
7) Nokia PC suite (sai arvutist nt SMS-e saata)
8) kalender;
9) otsing (mugav oli märkmetesse kõik asjad üles märkida, tolmuimeja koti margist auto õlivahetuseni, mille otsing kiiresti ka üles leidis, meilide, SMS-de ja kõige muu telefonis leiduva hulgast);
10) T9, mõnedes oludes sai T9-ga kiiremini teksti sisestada kui "klaviatuurilt" tähti taga ajades.

kolmapäev, september 07, 2011

Rahvaküsitlus: kui paksu sarkofaagi ehitame tuumajaale?

Ilmselt oleks selline küsitlus mõttetu. Mitte rohkem mõttekas on korraldada telefonihääletusi või –küsitlusi teemadel „Kas usute Euro püsimajäämist?“, „mis te arvate, kas…“ jne jne. Pealegi, selliste „küsitluste“ valim võib kujuneda häälekatest telefonihaarjatest, kes on end mingisuguse nägemusega üles kütnud ja tõttavad võimalusel oma tõde kuulutama.

iPad-st videote kätte saamisest

Kui peaks juhtuma, et filmid iPad2-ga videojupi ja tahad seda kusagil talletada, võib see parajaks pähkliks osutuda. PC-ga ei õnnestu iPad-st suuri faile millegipärast kätte saada, Dropbox võimaldab vaid kuni 180 MB-seid faile üles laadida, Google Docsi või Picasawebi ei saa iPadiga fotosid ega videoid saata, välist kõvaketast või mälupulka iPad ei toeta.

Seega, tuleb leida Mac. See leitud, osutub võimalikuks videod Mac-i kopeerida. Et videod välisele kõvakettale arhiveeritud saaks, tuleb need enne PC-sse tõsta ja siis arhiveerida (Mac ei suuda NTFS kõvaketastele kirjutada).

:-)


Määrus pole põhjus

Ühes Eesti populaarteaduslikus ajakirjas küsis lugeja, miks ei tohi aegunud ravimeid kanalisatsiooni sokutada. Vastus oli, et seadused ja määrused ei luba. Kellegi arvates oli see vastus küsimusele, MIKS ei tohi. Masendav.

Oleks äärmiselt ohtlik, kui küsija sellise vastusega rahulduks. Sest selline „nii on ette nähtud“ vastus on inimmõistust alandav. Veelkordsele MIKS küsimusele järgneks ilmselt vastus „see pole sinu asi, määrus ei luba ja kõik“. Sellistel tõemonopoliseerijatel tuleks silm peal hoida, et vältida rumaluste määrusteks saamist.


Ilmselt on küsija ammu vastuse leidnud, kuid kunagi oli Horisondis juttu, et kõikjalt maailmamerest võib leida inimese loodud tehislike ravimite jälgi, seda osalt inimorganismi läbinuna kanalisatsiooni ja puhastusseadmete kaudu merre jõudnuna. Et ravimite hulk meredes aeglasemalt suureneks, poleks arukas aegunud rohte WC-potti pilduda.

teisipäev, september 06, 2011

Kumb on tähtsam, kas arst või õde?

Muidugi õde, sest nende käest saab sõimata. Üks neist nõudis hiljuti ka nahaalselt "meelehead". :-)

Ülereageerimine on tihtilugu hullem kui alareageerimine

Mitte alati muidugi.

esmaspäev, september 05, 2011

How to Reset iPad?

Kasulik meelde jätta: How to Reset iPad.

Androidiga on lihtne, kakud aku ära ja korras.

Selleks et telefoni mitte kaotada

...pane telefonile klapid külge ja kuula muusikat.

...kui just John Cage'i 4:33-e ei kuula...

teisipäev, august 30, 2011

esmaspäev, august 29, 2011

Välismaale minejatest

Ilmselt on lihtsam neil, kes hakkavad seal kohe kellegagi koos elama - kohaliku kaudu on uue sõpruskonna üles ehitamine kiirem, on kellelt igal hetkel kohalike tavade ja olude kohta küsida, on kes juhatab ja näitab.

Intensiiv-inimesed

Inimesi on kahte sorti:
1) väga intensiivsed inimesed;
2) ülejäänud inimesed.

Esimesed ilmselt ka väsivad ja väsitavad rohkem.

pühapäev, august 28, 2011

Suur tarkus ja julgus on märgata, et enam nii ei saa

Kurb on näha (noori!) inimesi, kes on masendunud ja õnnetud. Ja nii juba aastaid! Jah, kahtlusi ja kõhklusi on kõigil, kuid need tuleb jõudumööda läbi ja selgeks mõelda. Ja siis vastavalt tegutseda.

Ja ajutisus ei tohiks olla lohutuseks! Elus on kõik ajutine, -ja liiga lühike valesti elamiseks.

laupäev, august 27, 2011

Presidendikandidaatide debatt

Nõrk. Komejantlik. Veidi labanegi.

Kahju.

Veerpalu ja uskumine

Selleks et kedagi või midagi uskuda, peame teadma lähteandmeid. Kui neid andmeid ühel või teisel põhjusel pole, ei saa ka uskuda.

Teadmata tagamaid, ei saa ka andmete varjamine uskumist ühes või teises suunas mõjutada.

Päevitamisest. Kui vari on endast pikem

Kui vari on pikem kui varju jätja, siis päevitamise seisukohalt oleks targem püsti seista. (st päike on madalamal kui 45 kraadi)

Loogiline ju ka, mida suurema pindalaga varju suudame tekitada, seda "suurema hulga päikest kinni püüame." Ja vari on maksimaalne siis, kui oleme päikesega risti.

reede, august 26, 2011

F-hoone näikse vabanevat kraanadest ja muudest kolakatest

Kaevetööde põhjal võiks arvata, et teine autovärav võetakse kasutusele. Lõpuks ometi.

neljapäev, august 25, 2011

Säästumarketi uus müüja

Säästukas on uus müüja, noormees, vähemalt oma eakaaslaste ees piinlikkust tundev - Eestis tähendab selline töökoht ju läbikukkumist ja elu lõpuni õnnetu olemist.

Vaid prouasid teretav noormees vajus ühe bravuurika eakaaslase ees taas kössi, kuniks ilmnes, et möllumehel pole arvel nii palju raha, et kõigi õllede eest maksta.

Kiiret kohanemist uuele müüjale!

kolmapäev, august 24, 2011

teisipäev, august 23, 2011

esmaspäev, august 22, 2011

Soovides kedagi tundma õppida, saa tundma ka tema vanemaid

Soovides kedagi tundma õppida, saa tundma ka tema vanemaid – mõistad seda kedagit paremini.

Mõtetega ei tohiks üksi jääda

Oma mõtetega liiga kauaks üksi jäämine võib inimese imelikuks muuta.

laupäev, august 20, 2011

reede, august 19, 2011

Inimene võiks olla näoga inimeste poole

Inimene võiks näoga olla inimeste, mitte institutsioonide poole. Olgu viimasteks siis partei, kirik või ametkond.

neljapäev, august 18, 2011

Uni tuleks teistpidi keerata

Unel on kaks otsa, algus ja lõpp. Millegipärast on lõpp palju magusam kui algus, võiks ju vastupidi olla.

kolmapäev, august 17, 2011

Muru niitvate aparaatide tootjad

...võiksid mingisugustes müranormides kokku leppida ja plärisevate asjanduste tootmise lõpetada - katkematu muruniidukite lärm oleks meeldivam, kui see vaiksem oleks.

teisipäev, august 16, 2011

Kaks väidet seoses väikelastega

1) ema toitumisel, st menüül puudub seos lapse gaasivaludega, st ema ja lapse soolestikus toimuv ei ole kuidagigi seotud;
2) nn unelapp toimib paljuski hapnikuvaegusega kaasneva unisusena - umbses toas muutume kõik uniseks, nii ka laps, kes seal räti all väljahingatud õhku uuesti sisse on sunnitud hingama.

Jah, foorumid ja paljud muud allikad väidavad vastupidist.

esmaspäev, august 15, 2011

Härrasid on kahte sorti

Ühed, kes on paberil "hr" või pidulikel hetkedel kõnetatavad härradena.
Teised, kes on härrad.

Viimaste ees tekib mh kerge kõnebarjäär, soovist ka ise väärikam olla.

pühapäev, august 14, 2011

Kihvadega traktor

Just sellist mänguasja nägin poes. Tõenäoliselt on need hambad ju kellegi hammustamiseks.

Maailm on hulluks läinud.

Mis saaks, kui kõik liiklusmärgid kokku korjata?

Poolte jaoks mitte midagi - nad ei märkaks, et märke enam pole.

Las tülitsevad omavahel

Arukas oleks mitte sattuda riius olevate inimese vahele. Üldjuhul. Et ei peaks poolt valima, et mitte anda ühele poolele võimalust teist taga rääkida, õigustada ja end üles keerata.

Uksed ja aknad (foto)


Sobivaim ei pruugi olla parim

Hetkel sobivaim asi või teooria ei pruugi olla alati õigeim ega parim.

laupäev, august 13, 2011

Plakatist tulevad juhtmed välja (foto)


Vee kokkuhoid võib olla arulage

Seda eriti piirkondades, kus puhast magevett on väga väga palju, nagu nt Eestis, ja kus vee kokkuhoiuga ohustatakse tervist. Pean silmas tänapäeva "super-öko-päästame planeedi" pesu- ja nõudepesumasinaid. Milledes AAAAA+++++ märgise saamiseks jäävad nõud ja pesu loputamata, ja seda niivõrd et söögitoru põhjal olla võimalik eristada nõudepesumasinate kasutajad. Loputamata pesu kanname aastakümneid vastu ihu, higistades on nahk pesuainene, osa sellest imendub organismi, ja seda kõike põhjusel, et vee kokkuhoid on popp. Osa riietesse jäänud pesuainest eraldub sealt veel ka tolmuna, mida meil õnnestub sisse hingata.

Ehk siis, paljudes piirkondades on jah, magevett väga vähe, meiekandis aga väga palju. Seega, kasutagem lisaloputusprogramme. Või siis, äärmisel juhul, kui masinatel sellist võimalust pole ja mida osad inimesed ka seetõttu teevad, peskem 2 korda, teine kord lühikese programmiga ja ilma pesuaineta.

Jah muidugi, kõik sõltub pesumasinast, osad pesevad pesu, osad üritavad päästa nutvat planeeti. Nt siinkirjutaja nõudepesumasin teeb ilmselgelt seda viimast (lisaloputus on möödapääsmatu).


Pesuained on veel omaette teema.

reede, august 12, 2011

Siim ennustab ilma (foto)

Aga sajab edasi.


Valmismõeldud elutõed

...võivad muutuvas maailmas aja möödudes sobimatuks muutuda.

+13 ja vihm

Selline ilm on Tartu äärelinnas, niipalju siis lühikeste-pükste-puhkusest.

Voodi peats (foto)


kolmapäev, august 10, 2011

Äikesepilved raudtee kohal

Uued rongid tulla, aga on's uutel rongidel mõtet, kui raudteed nii kohutavas seisus on?

Teine piinlik teema on perroonid, pensionäril, lapsevankriga või ratastooliga on võimatu rongist madalale perroonile pääseda ja vastupidi. Ja nii juba pikemat aega, aasta või kaks. Pandagu ajutiselt kasvõi euroalused perroonile, kuhu astuda saaks. Oh jah.


teisipäev, august 09, 2011

Uskudes reklaami, saab petta

No üldjuhul on see nii. (lustaka vaherepliigina: Osolin soovitas sellesama lause öelnud Ignar Fjukil perearsti poole pöörduda, mõne aasta eest saates Räägivad :-)

Ilmselt on petta saamisest teadlik olles oluline teada, kui palju me petta saame. On naeruväärsusi, mittekontrollitavaid väiteid ja suisa valet edastavaid reklaamsõnumeid. Kuidas neil vahet teha? Osalt saab tugineda meediale ja Tarbijakaitseametile - vähemalt lausvaledest tehtaks ehk juttu. Viimatimainitud kategooriasse, millest aga kuigi palju pole räägitud, paigutaksin mobiilioperaatorite 3G levialade ja neti kiiruse reklaamimise. Eks paljud kasutavad nn mobiilset internetti, siinkirjutaja ajast, mil Eestis polnud ei 3G-d ega EDGE-t. Viimastel kuudel on aga puuduv 3G levi ja aeglane internet häirivaks muutunud. Kardetavasti on inimesi, kes hellitavad lootusi, ostavad seadmeid ja peavad pettuma - 3G leviga on Eestis jätkuvalt väga piinlikud lood, nagu ka neti kiirustega, ka linnades on 3G kiirused mõnelpool EDGE-eelse ajaga võrreldavad.

Et mitte ülekohtune olla, Eestis on palju kohti, kus 3G levi on hea ja interneti kiirus vastab ostetud paketile. Kogemused näitavad, et just väikestes asulates, kuhu hiljuti UMTS900 tugijaamad on üles pandud. Kuid Eesti on märgatavalt suurem, kui operaatorite 3G levialad.

esmaspäev, august 08, 2011

Tuhande ringtee maa

Kui Soomet nimetatakse tuhande järve maaks, siis Lääne-Virumaad võiks nimetama hakata tuhande ringtee maaks (mõeldes Rakvere ümbrusele :-)

Siinkohal kaastunne veoki- ja lumesahajuhtidele, kes kitsastel ringteedel ukerdama peavad.

pühapäev, august 07, 2011

Ohtlikud kivid (foto)


Kui neid kive seal oru põhjas poleks, poleks allaveeremine eluohtlik.

Mis saaks, kui Saksamaa eurost ära tüdineks?

Mis siis saaks, kui Saksamaal koguks populaarsust mõni erakond, mis lubaks euro asemele taas marga kasutusele võtta?

Breivik ja multikulti

Ilmselt ollakse Skandinaavias ja vanas Euroopas nüüd üksjagu kimbatuses, vastupidiselt ametlikule poliitikale ei olda nn multikultiga kuigi rahul, samas, asudes senist immigratsioonipoliitikat kritiseerima, võib see näida hullumeelse Breiviku ideede pooldamisena.

Kuidas on juhtunud, et võõrrasside ja -religioonide osas Euroopas selline kahepalgelisus valitseb? Et rohkem või vähem naeratades osa rahvast rusikat taskus hoiab? Eks selle taga ole osalt religioonide absurdsus - kindlasti toetab haritud inimene avatud ühiskonda, on salliv, ei mõista kedagi kunagi hukka tema rassi või päritolu põhjal, küll aga, täisti vastuvõetamatu peaks olema järgitv religioon või kombestik, mis räigelt rikub (naiste) inimõigusi. Teiseks ühiskonna avatuse kaasnähtuseks peetakse ilmselt ka kurjategijate vabamat liikumist - nt Rootsi suvilarajoonis ei käinud varem Ida-Euroopa kaabakad vargil.

Ehk siis, senine immigratsioonipoliitika ja see nn multikulti vajaks lahti kirjutamist, positiivsed küljed esiletõstmist. Seda teemat on, mulle tundub, liiga kaua välditud, mööda vaadatud.

Täiskasvanud, kelledele pole lapsepõlves muinasjutte loetud

...tunneb hilisemas elus vähese empaatiavõime järgi ära.

laupäev, august 06, 2011

Toredad on sünnipäevad

...kus inimesed end täis ei joo.

Prouad (foto)

Mis sa teed kui mehi majas pole. :-)


reede, august 05, 2011

Eestis pole kiiruspiirangutega kõik korras

Sõites liiklusmärkide järgi, tekib aegajalt tahtmine kaasliiklejatelt vabandust paluda, et mõistusevastaselt neil jalus koperdan - teed ja tänavad on täis pärast teetööde tööpäeva lõppu sinna unustatud ja lõpetamata 30 ja 50 märke.

Ja üldse, kui nt kusagil põllul on nähtud kaks nädalat tagasi ekskavaatorit, siis kilomeeter enne ja pärast seda kohta on Eestis lähimatel maanteedel kombeks panna üles 30 märk. Nii igaks juhuks, las ta olla, mis nad siin ikka kihutavad.

Ehk siis, meie märgipaigaldajad võiksid aegajalt silmad lahti teha, mõistust kasutada, kasvõi tiiru Euroopas teha.

Aknad (foto)

Päikeseablas

Ega loll põhjamaalane päikese käes olemist enne ei jäta, kui nahk punane.

Eks piiratud ressurssidega ongi nii. 

neljapäev, august 04, 2011

Hirmud on nihkes

Osad hirmud pole põhjendatud, samas teised hirmud, mis vajaksid tundmist, jäävad kahe silma vahele.

kolmapäev, august 03, 2011

Nõuanne pildistamiseks

Pildistades mingisuguste situatsiooni, ära hakka pärast esimest klõpsu fotoaparaadi/telefoni pisikeselt ekraanilt uurima, kas jäi midagi peale või mitte. Ära raiska aega, selle asemel jõuad selle ajaga 20 pilti teha, küll hiljem on aega uurida, kas ja kuidas jäädvustada õnnestus. Ja seda juba nt arvuti ekraanilt.

Klaviatuur (foto)

Eesti keeles kirjutatud.


Lapsepõlve taagad

Lapsepõlve taakadest, st hirmudest, soovimatusest kommetest ja harjumustest vabanemiseks on mõistust vaja. Et neid märgata ja neist üle saada.

teisipäev, august 02, 2011

Rumalust on kahte sorti

Rumalust on kahte sorti:
1) kogemata, inimlik rumalus;
2) meelega, teadlik rumalus.

Seda viimast on maailmas vististi rohkem.


Näide viimasest: pardel ei tööta, kui laadimisjuhe on pardliga ühendatud (kuigi pardlisse tuleb ohutu 12V), st kui aku tühjaks saab, tuleb poolkarvase lõuaga tööle minna. Jne jne jne. :-)

iPadile tuli Skype välja

Vot siis imelugu. (ei, kus siin iroonia on? :-)

GÜ (foto)

Taoliste garaažide aeg on vist mööda saamas - enamuse bokside ees vohab umbrohi.


Kodune toit

Söögikohtade menüüdest leiab vahel midagi „kodust“, mõni söögikoht reklaamibki end sõnapaariga „kodused toidud“. Peaasjalikult tähendab see liialt rasvast ja mitte kuigi maitsvat toitu.

Et siis, kelle kodust jutt käib? Nt meie kodus on maitsvad ja mitte liialt rasvased toidud.

esmaspäev, august 01, 2011

Lennujaama lähistel pole kuhugi parkida

Nad võiks vähemalt Vana-Tartu mnt alguses oleva parklalaadse platsi ära siluda - lennukiga saabujaile vastu minejatel pole ju kuhugi parkida. Üleval ukse ees seismist karistatakse rahaliselt, mujal ümbruskonnas pole auto seismajätmine lubatud.

Ja ega bussijaamaski parem pole.

iMaailm vs maailm

Maailm jaguneb kaheks:
1) iMaailm;
2) ülejäänud maailm.

Esimene oleks vähem irratsionaalne, kui poleks vastuseisu ülejäänud maailmaga, kui iMaailm ühilduks ülejäänud maailmaga (jutt käib Apple toodetest).

laupäev, juuli 30, 2011

GSM vs 3G

Tõepoolest, raske on vastu vaielda inimesega, kes on oma mobiili seadistanud kasutama vaid GSM-võrku. Seda põhjusel, et 3G levi on Eestis puudulik ja kõnede üleminekul 3G-st GSM-i kõned katkevad. Kehv levi ja 3G üldse tarbib ka rohkem akut.

3G eelis, neis kohtades kus normaalne levi olemas on, on see, et andmeside ja kõned-SMSd-Mid toimivad samaaegselt. Ka on 3G-s andmeside kiirem (on erandeid - hetkel on Viljandis 3G-s neti kiirus 60...75 kbps, EDGE võimaldab samas asukohas ja ajal ca 200 kbps).

Füüsikat õppinud inimesed teavad, et 3G häda on liiga kõrge sagedus, 2100 MHz levib (tehis)keskkonnas märksa halvemini kui 900 MHz. Mis muidugi on kehv vabandus viletsale 3G levile - tuleb tihedam tugijaamade võrgustik ehitada.

Väikelinna mentaliteet

...nõuab uhket autot. Üldse kõiki asju võrdlema ja joonele panema.

Kui keegi ei oota

Kole oleks minna, kui keegi ei oota. Ja veel koledam oleks tulla, kui keegi ei oota.

reede, juuli 29, 2011

Vaesus ja rumalus toodavad müra

Katkise summutiga autode, logude trammipöörangute, ülemäära plärisevate mootorrataste, viletsate auto- ja raudteede näol.

Linna vaiksemaks muutmine poleks ju tegelikult kuigi keeruline.

kolmapäev, juuli 27, 2011

F-hoone ja MAZ-kraana

F-hoone oleks veel toredam söögikoht, kui seal need kraanad ja veokad uksepaku eest läbi ei sõidaks, tolmu ja vingu üles ei keerutaks. Vana MAZ-kraana summutitorust meetri kaugusel pole mõnus juttu puhuda ja süüa.

Sinna hoovi on ju vähemalt 2 sissepääsu, miks ei võiks need kolakad Kopli tn poolsest väravast liikuda?

teisipäev, juuli 26, 2011

Äriidee! Rõõmsa energia vidinaid tootma hakata

Teadupärast tarbime pistikutest elektrijaamades toodetud sinusoidi. Puhas sinusoid on aga ju igav ja kole! Äriidee oleks selline, et hakata tootma ümarate nurkadega ilusaid vidinaid, mis EE koledat sinusoidi kaunistavad, edevaid kõrgemaid harmoonikuid toodavad ja „Sinu kodumasinatesse rõõmsamat energiat pakuvad, kõikide tarvitite eluiga pikendavad, paremat energiat Sinu koju toovad! Rõõmsa energiaga töötavas külmkapis on ka toit rõõmsam! Rõõmsa energiaga põleb ka lamp rõõmsamalt, ja lambi valgel olijad on ka rõõmsad!“ jne.

Kindlasti müüks selline absurd sama hästi kui tark vesi või muu taoline jura.

Kehvad päikeseprillid jäägu poodi

...jäägu parem ostmata - kehv päikeseprill "avab pupilli" ja silma pääseb rohkem nähtavast valgusest veidi lühemat lainepikkust.

Silmale on kasulikum pigem kissitada ja olla viletsate päikeseprillideta.

Ühe euro eest herneid (foto)

Siseringlus taimeriga

Autode ventilatsiooni siseringluse funktsioon võiks olla taimeriga - haisvast diislist mööda saades ununeb alati siseringlus maha võtta.

esmaspäev, juuli 25, 2011

Kärbsed tüütavad

Kärbes rõõmustab kui prügikonteineril on kaas kogu aeg lahti. Kui kärbes rõõmustab, siis tuleb palju väikeseid kärbseid, kes kõik suureks saavad ja ka rõõmsad on - et kärbseid liiga palju ei saaks, võiks prügikonteineri kaas kinni olla.

Lihtne.

Igasuguse edu aluseks

...on tähelepanelikkus ja hea mälu. Et enamus asju märkamata ei jääks ja märgatust enamus kohe meelest ära ei läheks.

Kuidagi tuleks neid omadusi arendada.

pühapäev, juuli 24, 2011

Mõttetundlik tehnoloogia

Kas pärast puutetundlikku tehnoloogiat (telefonid, arvutid, autod jne) tuleb mõtte- ja tahtetundlik tehnoloogia?

Tasuline e-ajaleht ei tundugi nii absurdsena

Ma ei ole kaugel soovist osta Eesti e-ajalehti. E-raamatutega on lugu teisiti.

(viimasest Ekspressist Kalev Käosaarega intervjuud lugedes pani intervjueeritva foto liikumahakkamine kergelt võpatama :-)

Kodude suurused

Kodude suurused mõnedes riikides.

Kui suur on Eesti keskmine kodu? 60...70 m²?

Paduvihm on hea - plärin-mootorrattad ei liigu ringi

Paduvihmaga ei sõida lärm-mootorrattad. Ja ka agulikoerad on vait. Mis tähendab et rõdul saab vihmasabina saatel magada. :-)

laupäev, juuli 23, 2011

"Korras nagu Norras" ei sobi vist enam tükk aega öelda

Tuleviku tarbeks meenutus masendavast uudisest: http://uudised.err.ee/index.php?06231896

Vanasti tegi BMW häid autosid

Vanasti tegi BMW häid autosid.

Kui süsteem osutub vaenulikuks

... on mõnikord targem seda üle kavaldada, mitte kohe võitlusse-lammutama asuda.

Röök rannas

Pärnu rand oleks röök-ropp-pallimängijateta veel toredam paik.

reede, juuli 22, 2011

Tänapäeva vidinad, mis ei tööta korralikult

Nende tänapäevaste vidinate keskel tunnevad end loodetavasti paljud vanade ja ajast mahajäänutena. Ma loodan. :-)

Näiteks telefonid, milledest ei saa enam aru, mida nad oma suure nutikusega teevad, milledes gigahertsised protsessorid elueest midagi arvutavad aga telefonid on ikka uimased ja jooksevad nädalas mitu korda kokku. Ning helistamine ja sõnumite kirjutamine on selle kõige juures takkapihta paras piin.

Või siis iPad, mis esimese asjana krediitkaardi numbrit tahab ja kohe rahakotti asja teeb. Ja mis iTunes'ta vana IBM-ga end laadida ei taha (võibolla peaks talle sularaha pakkuma, ehk siis laeb?). Ja mis... kuidagi poolik on, millel üks ja teine asi puudu on.

Veel üks märkus: lisaks tahavad kõik moodsad vidinad üha enam kasutaja kohta infot teada, ilmselt pole kaugel aeg, mil külmkapp nõuab enne vorsti väljastamist kasutaja isikukoodi ja haiguslugusid.


Eelneva põhjal tekib küsimus, ega sedalaadi tehnoloogia tupikteele ei ole sattunud? Ehk oleme liiga tolerantsed "poolelditöötavate" vidinate suhtes? Jookseb kokku, nöögib, praegu ei tööta, mingi jama on, midagi on uuendamata, mingit ühendust ei ole... mulle meedlivad uued ja ägedad vidinad, aga... nad on sellised... mänguasjad ju. Nad eksisteeririgu pärisasjade kõrval, st tilulilu asjade kõrvale peaksid jääma ikka ka pärisasjad. Nt telefonid, mis on suutelised sekundiga helistama ja arvutid, mis teevad kõiki asju, millede tarkvara ühildub autost valveseadmeni. Ja kui mingi seade pretendeerib pärisasjaks olemisele ja ei tööta, siis on selle asja koht prügikastis. Ehk siis, nutitelefonidega peaks samas karbis siiski veel ka toimiv mobiil kaasas olema, millega vajadusel päästeametisse saaks helistada, ja kohe ja kiiresti.(siinkirjutajal on korduvalt vaja olnud kiiresti helistada, kuid ei saa, enne on vaja aku ära tirida ja paar minutit oodata, mil Android end käima veab).

Meeste kollektiivi on vaja atraktiivset naist

Et meestel oleksid lõuad, seljad ja särgid sirged, kõhud sisse tõmmatud, kõnepruuk viisakam, et mehed oleksid asjalikumad ja aktiivsemad.

Sellest saab aru siis, kui selline naine ära läheb.

Eestit tabab iga kord kaotus

...kui mõni kõrgelt haritud inimene Eestist lahkub.

Kes on süüdi? Lahkuja või Eesti? Ilmselt Eesti. St meie, siiajääjad.

Evolutsioon on hooletu olnud

Inimese kehatemperatuur peaks 50 kraadi C olema, oleks "ruumi" praegusesse suvekuumusesse ülearust kehasoojust üle kanda.

Ilmselt on põrgus sama palav.

Imalus väsitab

Imalus väsitab varem või hiljem ära. Nii virtuaal- kui päriselus, nii Facebookis kui tänavanurgal.

neljapäev, juuli 21, 2011

Hõõglamp on mõttetu

...siis, kui toas on 30 kraadi sooja, konditsionner uhab ühes toa nurgas ja hõõglamp huugab teises.

Muul juhul mitte.

Inimesi on kahte sorti

1) ühtedele meeldib raha kulutamine kui selline;
2) teistele ei meeldi, nad ei saa raha kulutamisest naudingut.

teisipäev, juuli 19, 2011

Üldjuhul inimene eksib

Seega, eksimiste asemel oleks kohane harvaesinevaid mitteeksimisi esile tuua.

Ja üldse, kas peale matemaatika on veel midagi, milles saab 100% õigus olla?

esmaspäev, juuli 18, 2011

Kaks mõtet pärast hamburgeri söömist

1) oli seda jama nüüd vaja süüa;
2) söömist oleks pidanud lõpust alustama (burgerit süües jääb alati midagi üle või tuleb puudu)

Rääkimata jutud

Mida teha rääkimata juttudega?

Pantvangistatute vabanemine ja Stockholmi sündroom

Kuuldes osade jalgratturite mõnevõrra kummalisi intervjuusid oli minulgi esimene mõte "Stockholmi sündroom", ja et ajakirjanikud tuleks siirastest kuid segaduses poistest mõneks ajaks eemal hoida.

Sama mõtte on prof Jüri Saar palju paremini kirja pannud: Ettevaatust, Stockholmi sündroom!

Inimene on alati millegi sees

Ikka ollakse kas riigis, linnas, kodus, poes, bussis, ...mures.

Vähemalt eesti keeles.

pühapäev, juuli 17, 2011

Korralikkus pole voorus

Mitte miski pole hea, kui seda liiga palju on.

laupäev, juuli 16, 2011

Küsimisest

Küsimusse võib põimida irooniat, lisaks võib muuta osad vastusevariandid vastajale ebameeldivaks. Aga saab ka teisiti.

Mulje jätmine

Kui kätte jõuab otsustamise koht, millist muljet kellelegi jätta, siis on midagi natukene valesti.

Samas on see liiga tavaline.

Arhitektuur (foto)

Balti jaama turg

See on üks uskumatu koht. :-)

Oleme siin mitu aastat nädalavahetustel käinud, aga ikka on uskumatu.

reede, juuli 15, 2011

Üle aia (foto)

Kalamaja pargis.

Kliimamuutuste peatajad

Käisin bensiinijaamas WC-s ja seal oli seebitopsil kirjas, et üritavad kliimamuutusi peatada. Tohoh, nüüd peaks hüüatama et "käed eemale planeedist!". Kliima on muutunud kliima eksisteerimise algusest saadik ja jääbki muutuma. Meie asi on oludega kohaneda. Ja oma nina mitte igale poole toppida.

teisipäev, juuli 12, 2011

Lembitu pühapäeval (fotod)




Pildistatud telefoniga.

Lärm poes

Kaubanduskeskuste haldajad toodavad mögafonidega nii palju lärmi, et tittedel on keeruline mitte üles ärgata.

esmaspäev, juuli 11, 2011

Õiendav-ropendav kõneviis

Eesti seriaalides (vähemalt neis, mis ETV-s jooksevad) on läbivaks tooniks õiendav kõneviis. Ja aegajalt ropendamine. Omajagu tülgastav.

Kuuleks justkui asotsiaale Säästumarketi taga.

Isevoolu tee võib tupiktee olla

Mõned asjad võivad elus halvaks minna, kui neid õigesti ei hoia või õigel ajal ei realiseeri.

Unustatud lihapiruka saab ära visata, inimestega on keerulisem.

pühapäev, juuli 10, 2011

Elu on täis hirme

Inimese elu on täis hirme, hirme nimega muretsemine, hirme nimega kartused, hirme nimega koledad unenäod. Ja lihtsalt hirme, kas tuleviku, inimeste, asjade, olukordade, enese ees ja pärast.

Mis oleks, kui sellist pidevat hirmufooni ei oleks? Või on hirm teinud inimesest inimese?

Ehmumine on ilmselt üheks hirmude indikatsiooniks.

laupäev, juuli 09, 2011

„Moraal religioonita on palju tõelisem moraal“

Räägitakse, et religioonita poleks moraali. Richard Dawkins kirjutas: „moraal religioonita on palju tõelisem moraal“. Muidugimõista, sest religioonita moraal on sisemine, "oma peaga moraal", pärismoraal.

http://www.skeptik.ee/index.php/2011/07/09/toivo-maimets-religioonivaba-arusaam-maailmast-annab-sellele-hoopis-tahenduslikuma-motte/

Arstimeid ei tohiks klaaspurkidesse pakendada

Üsna arutu on pakendada arstimeid, eiriti väikelastele mõeldud arstimeid, aga ka parfüüme jne kraami klaaspurgikestesse, mis maha kukkudes katki lähevad.

Kruusateel (foto)


Kas on mõtet end paksuks süüa?

Kas on ikka mõtet end paksuks süüa?

...vaadates inimesi.

reede, juuli 08, 2011

Tormakus ja aplus

Tormakus ja aplus ei lase häid asju märgata.

kolmapäev, juuli 06, 2011

Pikalevenimine

Mõne toreda asjaga juhtub nii, et pikalevenimine muudab selle naeruväärseks.

Aga kui sellest teadlik olla ja mitte jonni jätta, siis on kõik hästi. :-)

Hirm unustada või olla unustatud

Hirm unustada või olla unustatud pole üldjuhul põhjendatud. Küll aeg kõik paika loksutab, vajalikud valikud teeb.

pühapäev, juuli 03, 2011

Vulgaarsuse üks seletusi

Nilbe ja vulgaarse kõnepruugi (=mõttemaailma) taga võivad olla kodused probleemid, olulised puudujäägid mõnedes normaalse elu juurde kuuluvates valdkondades.

Huvitav kas blogimine on hobi?

Inimestel on ju VEELGI veidramaid vabaaja sisustamise viise.

laupäev, juuli 02, 2011

Suliettevõtted mobiiliarvete kallal

Mobiilioperaatori kaudu rahakotile ligitikkuva suliettevõttega on ka meie peres tegemist olnud. Nagu ka Vootelel.

Oma arvetel tuleb silm peal hoida.

Viisakasolemine ja mökuolemine

Viisakasolemise ja mökuolemise vahel ei tehta vahel vahet. Aga võiks.

Sest ebaviisakus on vahel sohk.

Lõõp

Kui asi on väga tõsine ja väga sügav, siis ei ole (pidev) lõõp kohane. Igal muul juhul aga küll.

reede, juuli 01, 2011

Kell on 23 ja õues on 26 kraadi sooja

Juhul kui põhjamaalase jahe kössisolev suletus on tingitud külmast ilmas, siis praegu on võimalus üles sulada. :-)

Ka tegelikult on suur rõõm

...tunda rõõmu teiste rõõmudest. Lähedase, sõbra-tuttava, laulupeole tulija rõõmust. :-)

kolmapäev, juuni 29, 2011

Kõik inimesed on imelikud

Kõik inimesed on imelikud ja veidrikud.

Vahel on seda hea ja lohutav teada.

teisipäev, juuni 28, 2011

Joostes pistab?

Paar isiklikku tähelepanekut: pistma hakkab siis, kui hingamist jooksmise takti suruda, st üritada hingata jalgade liikumise rütmis. Tulemuseks on see, et hingamise kiiruse muutmise asemel saab muuta vaid sügavust, sel juhul on varsti tegemist hapnikupuudusega ja mingi aeg, nii 1..2 km kandis (sõltub tempost!) hakkab pistma.

Lastes keha lõdvemaks, eraldades hingamise jalgade tööst, hingates loomulikult, sunnita, võib-olla mitte päris lõpuni välja, ei ole ka pistmisega pistmist. :-)

Kõhtu pole ka mõtet enne jooksmist täis pugida.

Piinlikkus ja häbi

... on inimeseksolemise osaks, võib-olla et isegi aluseks.

pühapäev, juuni 26, 2011

Google Latitude mobiiltelefonides

Vestlus sellisel ebameeldival teemal nagu Google Latitude mobiiltelefonides: http://www.google.com/support/forum/p/Google%20Mobile/thread?tid=6a8e636c1ee77b84&hl=en

Võiks olla üks selline veebileht, kus erinevate nutitelefonide kõik rakendused ja ohud, nii rahakotile kui privaatsusele oleksid lahti kirjutatud.

Inimesed ja -tundjad

Inimesele ei meeldi, kui tema sisse liiga sügavale nähakse.

Veider, kas pole.

laupäev, juuni 25, 2011

Mehed, olgem naiste väärilised

Eesti mehed, kui naised on meist tunduvalt targemaks õppinud ja lugenud, siis juhtubki nii, et naised lähevad ära.

Sinna, kus ka mehed käivad ülikoolides, kus mehed ei kaani end perioodiliselt täis ja ei ligune alkoholiga leotatud ajudega vihmaga põõsa all. Kus meeste kõnepruuk ei sisalda vaid tühisusi - labasusi, kus matslikku ülbust on vähem.

Enese rumalamana tundmine võib olla ka kirgastav

Enese rumalamana tundmine võib olla ka kirgastav.

reede, juuni 24, 2011

Eesti lipuga autod ja seltskonnad seal sees

Siinkirjutajal on tekkinud ebameeldiv assotsiatsioon: Eesti lippudega autodest (eriti pühade ajal) tasub eemale hoida - isamaalise lipu all juuakse end kuidagi eriti innukalt purju ja tehakse bensiinijaamas ja poe parklas eriti hirmsat lärmi.

Ilusaid pühi! Ja jäägem kõik ellu!

neljapäev, juuni 23, 2011

Et poleks piinlik tagasi tulla

Kui minna, siis nii, et poleks piinlik tagasi tulla.

Mõne asja ainus mote

Mõne asja ainus mõte on olla ilus. Aga asi seegi.

kolmapäev, juuni 22, 2011

Kõik käed võivad head teha

Kõik käed saavad head teha. Mõned ka imet.

teisipäev, juuni 21, 2011

Selg

Alati seisab keegi seljaga meie poole. Aga mis siis.

esmaspäev, juuni 20, 2011

Mõni seos tekib vaid seeläbi, et seostatavad on toredad

Mõned seosed tekivad vaid seeläbi, et seostatavad on väga toredad. Nii inimesed kui asjad.

Siinse lehe kõige rohkem klikke saanud postitus

Siinse lehe kõige rohkem klikke saanud postitus:
http://urmase.blogspot.com/2010/07/targem-oleks-lollim-olla.html

Tähtisolemine

Kas selleks, et end tähtsana tunda, peab kindlasti eriline olema?

Madal muusikaline maitse

On's sellist asja olemas?

Leian kogu aeg oma telefonist imelikku muusikat, mida ei oska "meeldib" - "ei meeldi" skaalal määratleda. Otsustamisel oleks mingit abi vaja. :)

pühapäev, juuni 19, 2011

Inimesi on kolme sorti

Kui on teada et õhtusöök tehakse välja, tellivad osad inimesed:
1) kõige kallima prae ja joogi;
2) kõige odavama prae ja joogi;
3) sellise õhtusöögi, mille ta tellinuks, kui peaks ise maksma.

Ebatõenäoline elu

Pidev ebatõenäosustega arvestamine, ebatõenäosustele keskendumine jätab tõenäosustele vähem ruumi.

See pole hea.

laupäev, juuni 18, 2011

Hoolimine ja muretsemine võib näida võimuinstrumendina

Hoolimine ja muretsemine võib näida võimuinstrumendina. Ja enese paremasse, ülevalt-alla olukorda asetamisena.

Paljudel juhtudel see aga nii ei ole.

reede, juuni 17, 2011

Kvantiteet ja kvaliteet

On kategooriaid, kus kvantiteet halvendab kvaliteeti.

A'la väiksemad on paremad ja mõnusad.

neljapäev, juuni 16, 2011

Symbianist ja Androidist

Symbianilt (st peaasjalikult Nokialt) Androidile (st peaasjalikult ülejäänutele) mineja tunneb ilmselt mõnest asjast ka puudust:
Nokia PC Suitest, millega saab arvutist SMS-e saata;
kõigest helinatega seonduvast, nt erinevatest profiilidest;
sõnumitega seonduv, SMS-de ja MMS-de loogilisest haldamisest, saadetud ja vastuvõetud sõnumite grupeerimisest;
Sports Trackerist;
Nokia navigeerivast kaardirakendusest.
Ja lõpuks, Androidil näikse üpris suur voolutarve olema.

Et keegi ei viitsi pikki heietusi lugeda, siis Androidi eeliseid ma seekord siia kirja ei pane.

Igaüks peab mingil määral egoist olema

Ja natukene ka ülbe. Ja ei tohi olla lõpuni altruistlik ega ohverdav.

Coca Cola pluss

Mulle tundub et Tallinnas on kusagil üks päevapraade tootev tehas, mille toodangut kõigis söögikohtades jagatakse. Kuidas muidu seletada kõikide päevapraadide ühesugust kohutavat maitset? Pealkirjast, lima-lögaseid kaloreid aitab Coca Cola alla loputada.

Normaalse toidu puhul on vastupidi, toidu maitset ei raatsi taolise joogiga rikkuda.

kolmapäev, juuni 15, 2011

Makroflex (foto)

Inimene on apluses ületamatu

Inimene on apluses ületamatu.

Ainulaadsus

Ainulaadsus võib olla eeliseks, aga ka puuduseks.

Lolle on kahte sorti

Aktiivsed lollid ja passiivsed lollid.

esmaspäev, juuni 13, 2011

Eesmärgiks võiks olla mitte eesmärke seada

Mõnede valdkondadega on nii, et eesmärgiks võiks olla mitte eesmärke seada.

Et mängu ilu ja asja võlu eesmärke taga ajades kaduma ei läheks.

pühapäev, juuni 12, 2011

Eesti Ütlematajätmiste Vabariik

Nendega sõnadega lõpeb Hvostovi Sillamäe passioon.

Skype nöögib viimasel ajal

Ruum on saanud ajast lahutatud - mõttevahetus inimeste vahel saab meie koduplaneedil toimuda hetkega ükskõik kust kuhu - maailm on muutumas aina väiksemaks. Ja seda paljuski tänu internetile, ja osalt ka tänu Skypele, kahtlemata.

Seoses viimasega, viimastel kuudel on Skype’ga aga justkui midagi viltu olnud? Viimane versioon ei taha installeeruda (XP-le), sisselogimisega on aegajalt probleeme, viimati jälle alles mõned päevad tagasi, Symbiani versioon jookseb kokku ja osad menüüd ei ole aegajalt avatavad, Androidi puhul on suisa eraldi programmike kirjutatud, millega on võimalik Skype’i telefonis sulgeda.

Vanasti töötas Skype ju tõrgeteta.


Siit saab arvutisse vanemaid versioone tõmmata: http://www.oldversion.com/skype.html

laupäev, juuni 11, 2011

Kui miski on liiga tobe, et seda öelda, tuleb seda laulda

Voltaire olla öelnud, et kui miski on liiga tobe, et seda öelda, tuleb seda laulda. Kunnus lisab, et muusika mõjub mõistusele halvavalt.

...siinkohal liiguvad mõtted valimisreklaamidele ja muudele paljudele riitustele, kus kõne lauluga asendatakse.

reede, juuni 10, 2011

Motoidiootidest

Usutavasti koidab ükskord päev, mil idiootidest plärin-motomeeste vaimuvaesus natukenegi rikastatud saab ja higise kiivri all ideealge tekib, et see müra, mida nad oma risuratastega tekitavad, häirib inimeste elu. Väga häirib. Eriti väikelaste elu. Ja väikelaste emade elu, kes öösel magada pole saanud. Ja kõigi teiste elu.

Kui müratekitajaks oleks tehas või rong, saaksin ma sellest aru - kaup tuleb kusagil toota ja seda tuleb transportida, aga kui üks nõdrameelne veab oma mõtlemisvõimetut ajukübet mööda linna edasi-tagasi suure lärmi saatel, kuulutades „Siin ma olen! Olen idioot ja teen suurt müra! Müra on lahe! Vaata minu poole kui mööda sõidan! Ise ostsin omale selle risu!“, siis sellest ei ole suutnud ma siiani aru saada.

Plärin on võimas? Kui 16 liitrise mootoriga veoauto sõidab vaikselt, naabrimehe 6,3-ne AMG liigub vaikselt, siis miks peab liitrise-kahese tillumootoriga rauarisu sellist häält tekitama? Miks, ma küsin?


Ülesvõpatanud naist ja last rahustama minnes...


Varem: http://urmase.blogspot.com/2006/05/lasteaed.html

Eestlased ja sallivus

Väga huvitav oleks teada, kui paljud eestlased sellele pöördumisele alla kirjutaks?
41 tuntud eestlast soovib geide kooselu seadustamist.

Tahaks loota, et siiski enamus. Vaatamata umbsema ja piiratuma silmavaatega, teiste eraellu nina toppivate jõrm-lärmajate kisale.

Jäätistega on midagi juhtunud?

10 aastat tagasi müüdi poes 4,5 liitriseid jäätiseid, liitri hind oli väga odav ja jäätis säilis, ikka mitu kuud. Nüüd on tegu et liitrine pakk käest ära ei läheks, mõne nädalaga kipub poolik jäätis rääsuma vms, st kokkupuutes õhuga muutub jäätis söödamatuks. Milles asi? Tuleks Premia ja Balbiino asemel uued lemmikud leida?

Asju on kahte sorti

On asju, mille pärast:
a) tasub pabistada;
b) ei tasu pabistada.

On vaja tarkust, neil vahet teha.

Igaühel on õigus väsinud olla

Igaühel on õigus väsinud olla.

kolmapäev, juuni 08, 2011

Kelle muuga maailma ikka mõõta kui iseendaga

Kui jagada inimesi tarkadeks ja lollideks, siis mõõdupuuks oleme ju üldjuhul ise. Meist lollimad on lollid, laisemad on laisad, lorumad on lorud. Või siis, targemad on targad, tublimad on tublid, osavamad on osavad jne. (kui kõik on lollid, siis on viimane aeg arsti juurde minna)

Sõltub sellest, kuhu end paigutada. Loodetavasti on kõigil õnne igapäevaselt kokku puutuda targematega, tublimatega ja osavamatega, kelledele on põhjust alt üles vaadata - loodetavasti on sel juhul ka me pilk suunatud alt üles ja paigutume rumalate ja laiskade poolele.

Inimesi on kahte sorti, ühed kes säravad ja need teised

Inimesi on kahte sorti:
1) ühed kes kunagi ei vingu, alati säravad, on positiivsed ja on heas tujus;
2) ülejäänud.

teisipäev, juuni 07, 2011

Mobiilid ja SAR

Viimasel ajal on meedias juttu mobiilidest ja nendega seotud SAR-st. Väga tore, ärgem rumalustesse süüvigem, kuid kui uskuda neid tabeleid, saame teada erinevate telefonide nö leviomadused nõrgas levis, mil telefon kui raadiosaatja maksimumvõimsusel töötab (ja just sellist olukorda SAR kirjeldab). Ehk siis, mida suurem nr, seda parem, seda efektiivsem on telefoni antenn (mobiilides olevate saatjate võimsused on ju reglementeeritud(?)) ja seda edukam on nõrgas levis sideseanss. Normaalolukorras, mil levi on hea, ei ütle see SAR mitte midagi, kõik telefonid töötavad siis nagunii minimaalsel võimalikul võimsusel, mil õnnestub veel bitt tugijaama ära saata.

Üks võrdlus SAR-i hullusega võiks olla selline: suurema kiirusindeksiga autorehvid on kehvad – nendega saab kiiremini sõita ja suur kiirus on ohtlik.

esmaspäev, juuni 06, 2011

Vooruslikkus

Voorus on inimeseksolemise alus.

reede, juuni 03, 2011

Kuulata võib kahte moodi

Kuulata võib kahte moodi:
a) kuulata, kaasa mõelda, meelde jätta;
b) kuuldes sõnastada mõttes enese järgmisi lauseid või mõelda muid mõtteid.

Ehk siis, kel palju öelda on või kes palju rääkida armastab, sel tuleks seda esimest meetodit õppida ja harjutada.

Paljuütlev iseloomustus

Loeb ja jookseb.

Eurokursiga uneaeg

Varahommikune kiire unesegane arvutus: poolteist tundi on äratuseni, uue kursi järgi saab veel üle 20 tunni (1,5 x 15,6466) magada. :-)

neljapäev, juuni 02, 2011

Maailm rajaneb tahtel

Tahtmata poleks maailmas kedagi, ju ka midagi. Tahtmata ei õpitaks, ei kõndima, ei rääkima, ega lugema. Tahtmata ei saa luua ega muud tahta.

Tore, kui tahetakse.

Ülekohus, jumal ja sõber

Ateistina möönan, et mõnes situatsioonis võib jumalal abistav roll olla küll jah. Üheks märksõnaks oleks näiteks ülekohus. Ülekohtuga on piinavalt raske üksinda jääda, väga on vaja kedagi, kes oleks ülekohtu tunnistajaks. Ning kui kedagi pole, siis tuleb see keegi leida või välja mõelda.

Teine variant on oma elu ümbritseda-vooderdada sõprade-lähedastega, kes ülekohtu ja muude jamade tunnistajaks oleksid, ülekohtukoormat kanda, st õiglust jalule seada aitaksid.

"Ilu päästab maailma"

...ütles vürst Mõškin Dostojevski Idioodis.

Ilmselt võib sellest mitmeti aru saada, toon ühe (siinse arvamusega enamvähem ühtiva) seletuse:
kui inimene on võimeline ilu märkama, kedagi või midagi ilusaks pidama, on see tunnistuseks, et maailm ei ole tema jaoks lõplikult hukas. Kuid enne seda peab keegi või miski see ilus olema, keda vaatleja märgata saaks ja kelle läbi ilu saaks maailma päästma hakata.

kolmapäev, juuni 01, 2011

Kättemaksuks näägutamine teiste silme ees

Pereväliste inimeste näol kohtunike otsimine oma pereprobleemidele on teadupärast väga inetu. Lisaks, mõnel juhul sunnib taoline näitemäng kuulajat poolt valima ja kaasmadalduma.

teisipäev, mai 31, 2011

Naiste tujud

Ma ei ole siiani aru saanud, mida peetakse "naiste tujude" all silmas.

Kas "naiste tujuks" nimetatakse naise reaktsiooni karjuvale ülekohtule, rumalusele, alatusele, kahepalgelisusele, hoolimatusele, lubadustest mittekinnipidamisele? Või viidatakse selle mõistega ülereageerimisele? Siit edasi, kui üle on ülereageerimine?

esmaspäev, mai 30, 2011

Naisi on nelja sorti

Naisi on nelja sorti:
a) naised, kes on ilusad ka meikimata (nt hommikul voodist tõustes) ja on meikimata;
b) naised, kes on ilusad ka meikimata ja kes on meigitud;
c) naised, kes on ilusad meigituna ja on meigitud;
d) ülejäänud.

Mida tähendab meigitud? Raske öelda, midagi on peegli ees sätitud või nii.

pühapäev, mai 29, 2011

Hirm on normaalne

See on normaalne, et meis kõigis on teatud hirmud. Nende hulgas hirm eksida, hirm kunagi üksi jääda, hirm midagi ära lõhkuda.

Hirmud hoiavad õnneks õigel joonel, muudavad valikud arukamaks.